Uzman Görüşü: Bu Yıl Yatırım Yapılacak En İyi 2 Altcoin!

Lider altcoin Ethereum artan kurumsal ilgiyle yeniden gündemde. Geleneksel finans parası Ethereum ekosistemine akarken kripto uzmanı Vinicius Barbosa, yatırım için en iyi ERC-20 tokenlerinden ikisini seçti.

Ethereum parlarken, bu 2 altcoin de yatırım fırsatı olarak öne çıkıyor!

Finans devi BlackRock gözünü gerçek dünya varlıklarının (RWA) tokenleştirilmesine çevirdi. Bunun için BlackRock, şu anda Ethereum’da USDC’de tutulan 100 milyon dolarlık bir ilk yatırım ayırdı. Bu arada, Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, bir Ethereum spot ETF’si, 30 Nisan’da Hong Kong’da işlem görmeye başlayacak.

Bu kurumsal faaliyet, yalnızca yerel token ETH için değil, aynı zamanda Ethereum üzerine inşa edilen tüm Web3 ve merkezi olmayan finans (DeFi) ekosistemi için de daha yüksek talep sağlayabilir. Piyasa, ilgili kripto paralar için sermaye girişinin artmasını bekliyor. İşte bu yıl yatırım yapmak için Ethereum tabanlı en iyi altcoin projelerden ikisi.

İlk sıradaki altcoin, DeFi’den Aave (AAVE)

Aave (AAVE) Ethereum’un DeFi ekosisteminde en çok kullanılan, sermayelendirilmiş ve likit borç verme platformudur. Platform diğer 12 Blockchain’i destekleyerek ERC-20 tokenlarının ödünç verilmesi ve alınması için aktif ve talep gören bir alan yaratıyor. Protokol 10,93 milyar dolarlık toplam kilitli değere (TVL) sahip. Ayrıca AAVE’nin 1,41 milyar dolarlık bir piyasa değeri var. Bu da 0,15 MCap/TVL oranına tekabül ediyor. Dolayısıyla, bu da genellikle orta ila uzun vadeli potansiyele sahip bir varlığa işaret ediyor.

Aave (AAVE) TVL ve DeFi verileri. Kaynak: DefiLlama

Ethereum ekosistemine beklenen sermaye girişiyle birlikte Aave, yatırımcıların borç verme yoluyla ERC-20 tokenlerinden getiri elde etmeleri veya borçlanma yoluyla marj ticareti yapmaları için tercih edilen yol olarak öne çıkabilir.

İkinci sırada parlayan Uniswap (UNI) var

Uniswap (UNI) ilk otomatik piyasa yapıcı (AMM) merkezi olmayan borsadır. Ayrıca, kendi segmenti içinde halen en popüler olanı. Uniswap, merkezi olmayan finansta en yüksek borsa hacmiyle lider. Protokol, takas havuzları Ethereum tokenlarının ticareti için en likit olanı. Bu yazı itibariyle protokol, Aave’nin iki sıra gerisinde. Ayrıca, Ethereum ekosistemindeki en yüksek beşinci TVL’ye sahip. Bununla birlikte, yönetişim tokenı UNI, 6,08 milyar dolar piyasa değerine sahip. Bu da 1,05 MCap/TVL oranı demek.

Gösterge, UNI’nin şu anda ekosistemine yatırılan toplam token sayısına göre adil bir fiyattan işlem gördüğünü gösteriyor. Dolayısıyla bu durum, Uniswap’in fiyatının, Ethereum tokenlarına sermaye girişinde gerçekleşmesi muhtemel olan gelecekteki bir TVL artışını orantılı olarak takip edebileceğini anlamına da geliyor.

Uniswap (UNI) TVL ve DeFi verileri. Kaynak: DefiLlama

Ethereum ekosistemi, çeşitli protokol ve token manzarası arasında dinamik sermaye akışına sahip zengin bir yer. Yatırımcılar ve traderların, izinsiz ve serbest bir piyasada farklı çözümler bulması mümkün. Ancak bu alanın yatırım için ileri düzeyde bilgi ve uzmanlık gerektirdiğini de belirtmek gerekiyor.

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir