Filenin Sultanları’nda Meliha İsmailoğlu gelişmesi! İşte Hande Baladın, Zehra Güneş ve İlkin Aydın’ın son durumu

Filenin Sultanları, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları için hazırlıklarını sürdürüyor. Meliha İsmailoğlu çalışmalarda yer alırken Hande Baladın, Zehra Güneş ve İlkin Aydın’ın son durumu belli oldu.

MELİHA DİKEN OLİMPİYAT İDMANINDA
TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, olimpiyat oyunları kura çekiminin ardından Meliha İsmailoğlu Diken hakkında konuşmuş ve milli voleybolcu Meliha Diken’in İstanbul’da çalışmalarına devam ettiğini belirtmişti. Salı günü idmanlarına başlayan Filenin Sultanları’nda milli smaçör Meliha da çalışmalarda yer aldı.

ZEHRA GÜNEŞ, HANDE BALADIN VE İLKİN AYDIN BERABER
Sakatlıkları bulunan İlkin Aydın, Hande Baladın ve Zehra Güneş Olimpiyat hazırlıklarını birlikte sürdürüyor. Zehra’nın dizindeki koruyucu dikkat çekti. Üç yıldızın tedavisinin olimpiyata yetişeceği öngörülüyor.

Hande Baladın, sakatlığı nedeniyle şu açıklamayı yapmıştı: “Herkese merhaba. Son günlerde sakatlığım nedeniyle yükselen endişeleri ve göndermiş olduğunuz geçmiş olsun mesajlarının farkındayım. Bu nedenle endişelerinizi biraz olsun giderebilmek için sizlerle duygularımı paylaşmak istedim. Maalesef VNL final etabında yer alamayacağım. Fakat bu kısa ara yalnızca küçük bir iyileşme ve güçlenme süreci olacak benim için.

Bu süreçte attığınız mesajlar ve dilekleriniz benim için çok güçlü bir motivasyon kaynağı. Bunun için çok teşekkür ederim.

Paris’te bir an önce ay yıldızlı formaya kavuşup, sizlerin de desteği ve inancıyla birlikte çok güzel başarılara imza atmayı dört gözle bekliyorum.”

8 TEMMUZ’DA LİSTE TESLİM EDİLECEK
Ülkeler, olimpiyat için belirledikleri kadrolarını FIVB’ye 8 Temmuz’da teslim edecek. Filenin Sultanları kadrosunun bu tarihe kadar açıklanması bekleniyor. Öte yandan 12+1 kişilik kadrolarda sakatlık sebebiyle 9-26 Temmuz tarihleri arasında geniş kadrolarda değişiklik yapılabilecek.

İTALYA, HOLLANDA VE DOMİNİK İLE AYNI GRUPTAYIZ
Paris Olimpiyat Oyunları’nda C Grubu’nda yer alan Filenin Sultanları grup aşamasında İtalya, Hollanda ve Dominik Cumhuriyeti ile mücadele edecek.

A Grubu: Fransa, Sırbistan, Çin, ABD
B Grubu: Brezilya, Kenya, Japonya, Polonya
C Grubu: İtalya, Dominik Cumhuriyeti, Hollanda, Türkiye

İŞTE PROGRAM
Grup aşamasında üç maç oynayacak olan Filenin Sultanları’nın maç programı şu şekilde:

29 TEMMUZ

10.00 Türkiye-Hollanda

1 AĞUSTOS

10.00 Türkiye-Dominik Cumhuriyeti

4 AĞUSTOS

10.00 Türkiye-İtalya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir