‘Depremzedeler için kira yardım süresi uzatılmalı’

Malatya DHA – Özel, orman yangınlarının önüne geçilmesi için Meclis’te komisyon kurulması için çalışacaklarını söyledi. Özel, şunları söyledi:

MALATYA’NIN HAKKINI ARAYACAĞIZ: Şüphesiz kayısı denince Malatya akla geliyor. Ama her alanda olduğu gibi kayısı üreticisi de emeğini kazanamıyor. Kuru kayısı burada üreticide 140 lira, pazarda 300 lira, markette 370 lira. İşte haksızlık burada, adaletsizlik burada. Kayısının, Malatya’nın hakkını aramak için ne gerekiyorsa onu yapacağız.

7 BİN KONUT VERDİLER: Oy verdiler, seçimler oldu bitti ve milletin takdiriyle Recep Tayyip Erdoğan yeniden yetkiyi aldı. Bakın bir yılda 650 bin konut sözü vermişti, seçimi kazandı. Şu ana kadar verdiği konut sayısı 79 bin. Türkiye’de yüzde 12. Malatya’ya 103 bin konut yapacağız dediler ve verilen konut sayısı 7 bin 881, yüzde 7.6. ediyor.

BELİRSİZLİK VAR: 100 kişiden 88’ini sokakta bıraktılar. Malatya’da 100 kişiden 92’isi sokakta. 10 aileden dokuzu ya çadırda ya konteynerde ya da başını aldı gitti gurbette. Bu barınma sorunu en büyük sorun ama sorunun en önemli kısmı belirsizlik meselesi. Bu ay son kez kira yardımı yapıyorlar. Arttırın, yeniden uzatın dedik, ekonomi kötü, para bulamayız kira yardımı bitti diyorlar. Eğer bu 10 ildeki söz verip de açıkta bıraktığınız 650 bin konut, milyonlarca kişiyi kira yardımsız bırakırsanız size buradan söz veriyorum, eğer katılırlarsa, eğer mücadele etmek isterlerse, eğer haklarını ararlarsa Türkiye’nin en büyük mücadelesini bu kira yardımı için başlatacağım. Depremzedeyi ezdirmeyiz.

BALTALAMAK İSTİYORLAR: (Kayseri’de meclis üyesine yapılan saldırı) Grup başkanvekilime dedim ki, vatandaşın kararına saygısızlar, kaba kuvvet gösteriyorlar, normalleşmede bir partinin içindeki iki tane yönetici işi baltalamak istiyor. Sinan Ateş cinayeti konuşulmasın istiyorlar. CHP ile normal ilişkiler kurulmasın istiyorlar. Arayın dedim MHP’nin grup başkan vekilini. Gece 12’de konuştuk, itidal telkin ediyoruz dedik, cevap vermeyeceğiz dedik ama bu rezillere de sahip çıkmayın dedik. Biz siyaseti yüreğimizle, aklımızla, vicdanımızla yapıyoruz. Siyaseti sopayla yapmaya çalışanları siyasete kurşunu, kanı karıştırmaya çalışanları kınıyorum. Uymayacağız, uymayacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir